نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان اصفهان

نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان اصفهان در شهرکرد گشایش یافت

 

نمایشگاه آثار خوشنویسی جمعی از هنرمندان استان اصفهان درنگارخانه سوره حوزههنری چهارمحال وبختیاری،پنجشنبه به مناسبت عید سعید مبعث در شهرکرد گشایش یافت.

رییس حوزه هنری چهارمحال وبختنیاری گفت:در این نمایشگاه ‪ ۳۰اثر برگزیدهخوشنویسی از ‪ ۱۷هنرمند خوشنویس اصفهان به عنوان مهد هنرهای سنتی ایرانی اسلامی درمعرض دید عموم قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، "سید مهران حسینی " در آیین گشایش این نمایشگاه یادآور شد: اینرفت و آمدهای هنری بین هنرمندان استانهای کشور نقش مهمی در تبادل نظر و آشناییهنرمندان کشور بایکدیگر دارد.

وی تصریح کرد: هنرمندان حوزه هنری با هنرمندان شهرهای مختلف از جمله شیراز،تبریز ، مشهد، قزوین و استان خراسان براساس برنامه‌ریزی انجام شده نشستهای مشترکبرگزار می‌کنند.

حسینی گفت:اتحاد و انسجامی که بین هنرمندان در این کشور رخ می‌دهد بسیار مهم وارزشمند است و بهره‌گیری از تجارب استادان هنری کشور در این نشستها رخ می‌دهد.

یکی از استادان خوشنویس اصفهان نیز گفت: وضعیت هنر خوشنویسی ایران از برخیجنبه‌ها رشد کرده و از برخی ابعاد باید نقد شود و فضا برای خوشنویسان برای دست یابیبه فرصتهای بهتر گسترده‌تر شود.

" محسن سیلمانی " افزود:مدرنیته تاثیر خاصی بر روی هنرهای سنتی ایرانی و اسلامیگذاشته است، این تاثیر نیز با گسترش فونتهای کامپیوتری تاثیری بر روی این هنر نابایرانی خواهد گذاشت.

به گفته وی،اصفهان مهد هنرپروی خوشنویسی ایران بوده و این جایگاه برای اصفهانباید حفظ شود.

یکی دیگر از خوشنویسان اصفهانی گفت:هنر خوشنویسی ایران در حال حاضر به دلیل عدمحمایت از سوی مسوولان رو به رشد و تعالی نمی‌رود و تنها به دلیل اصالت داشتنایرانی، جایگاه خود را حفظ کرده است.

"امید گنجعلی" یادآور شد:صنعتی شدن همه زوایای زندگی مردم حتی مینیاتور اصفهانرا نیز تحث الشعاع قرار داده و نشستهای استانی هنرمندان در کسب تجربه‌های جدیدبسیار موثر است.

به گزارش ایرنا،در آیین گشایش این نمایشگاه خوشنویسی جمعی از مسوولان چهارمحالوبختیاری و هنرمندان این استان و اصفهان حضور داشتند.

 

/ 0 نظر / 25 بازدید